• Wpisów: 15
  • Średnio co: 99 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 18:06
  • Licznik odwiedzin: 3 447 / 1593 dni
 
violettadiegofran
 
Hej!
Dziwi was tytuł?
Wszystko mnie to dzisiaj spotkało, jak byłam na spacerze.
Często się na nie wybieram, by uspokoić myśli, pozbierać się do kupy i wszystko przemyśleć wolno i dokładnie. To zawsze pomaga, ale czasem czuję, że nie jestem sama.
Dzisiaj tak szczególnie nie było.
Przechadzając się po lesie spotkałam niewielką, czteroletnią blondyneczkę. Wydawało mi się to dziwne, więc udałam, że jej nie zauważam. Chodziła za mną. Wkurzyłam się. Odwróciłam się i wykrzyknęłam jej w twarz czego od mnie chce. Uciekła. Chciałam ją złapać, i przeprosić, że nakrzyczałam, ale w mgnieniu oka gdzieś zniknęła. Zmartwiłam się, więc postanowiłam wracać. Ale moje nogi odmawiały posłuszeństwa, więc przysiadłam przy jeziorze i napawałam się wspaniałym widokiem zapadającego zmroku. Przed nosem śmignęła mi granatowa jaskółka, co wydawało mi się znakiem, że pora wracać. Z trudem się podniosłam i spostrzegłam, że ptaszek leży martwy. Popłakałam się trochę i zdziwiłam, a potem zakopałam go niedaleko jeziora. Już było ciemno dlatego biegiem pędziłam przez las, gdy na swej drodze spotkałam  czarne, bezpańskie zwierzę. Nie warknęło ani nie zamachnęło się na mnie, ale dało znać, że mam zwiewać. Więc zwiewałam. Gdy dobiegłam, a całkiem spory kawałek od domu odeszłam, szybko zadzwoniłam i siostra otworzyła mi drzwi. Zdążyłam ledwo przed tym, jak był już wieczór. Zerknęłam na zegarek, spodziewając się jakiejś dziewiętnastej, a była dopiero szesnasta, więc wymknęłam się od ochrzanu. Bo o tej miałam wrócić..

Po co to wszystko piszę?

Przydarzyły mi się dosyć dziwne rzeczy.. Ta dziewczynka, której nigdy w okolicy nie widziałam ja, ani nikt kto tu mieszka..
Jaskółka, której nagle serce przestało bić.
I ten pies.

Nie wiem, co o tym myśleć. Pewnie to zwykłe rzeczy, które mogą zdarzyć się każdemu, a jednak wiem, że czterolatki nie powinny być same w lesie odziane w sukieneczki, podczas gdy ja miałam na sobie bluzę, sweter i puchową kurtkę..

A to jezioro coś w sobie ma, ja to wiem. Tylko jeszcze nie wiem co to.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego